Decentoptik.cz | Brýlové čočky
24
single,single-portfolio_page,postid-24,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

?????????????????

Brýlové čočky

Nabízíme široký sortiment brýlových skel a plastů se všemi typy povrchových úprav, které zabrušujeme jak do nových rámečků, tak do rámečků použitých. S výběrem konkrétního skla a povrchové úpravy Vám rádi pomůžeme.

Typy brýlových čoček

Jednoohniskové brýlové čočky se používají pro korekci pouze na jednu vzdálenost – do blízka nebo na dálku.

Bifokální brýlové čočky Vám umožní lepší vidění na dvě vzdálenosti, a to do dálky a na blízko. Čočky jsou nabízeny jako minerální nebo plastové a jsou vhodné pro barvení i ostatní povrchové úpravy.

Progresivní (multifokální) čočky jsou vhodné pro ostré vidění na všechny vzdálenosti. Korigují vidění do dálky, na střední vzdálenost i na blízko. Tyto čočky jsou velmi estetické bez viditelné dělící čáry. Tento typ čoček máte u nás možnost vyzkoušet.

Asférické brýlové čočky poskytují ostrý a nezkreslený obraz. Jsou tenčí a lehčí než běžné brýlové čočky. S asférickými čočkami je téměř odstraněno neestetické zvětšení či zmenšení očí a pozorovaného obrazu.

Vysokoindexové čočky jsou nesrovnatelně tenčí a plošší, vhodné pro vyšší dioptrickou korekci.

Speciální brýlové čočky

Čočky pro práci s počítačem – pokud pracujete s počítačem více než 2 hodiny denně, doporučujeme Vám speciální čočky pro práci v kanceláři, které jsou určeny pro vidění na střední vzdálenost. Zároveň doporučujeme antireflexní povrchovou úpravu, která snižuje únavu očí.

Čočky pro sport – správnou volbou designu, barvy a úpravy můžete získat čočku vhodnou pro jakýkoliv druh sportu. Z hlediska bezpečnosti Vám doporučujeme volbu plastových, polykarbonátových čoček nebo čoček z materiálu trivex. Čočky z polykarbonátu a trivexu mají vysokou odolnost proti rozbití. Polarizační čočky a čočky s UV ochranou jsou nejlepší volbou pro sport a jiné venkovní aktivity.

Fotochromatické (samozabarvovací) čočky se zabarvují podle intenzity UV záření a obsahují účinný UV filtr.

Polarizační čočky obsahují tzv. polarizační filtr, který zamezuje oslnění. Polarizační čočky ocení řidiči motorových vozidel, lyžaři, golfisté i rybáři. Poskytují 100% UV ochranu a snižují únavu očí.

Úpravy čoček

Tvrzení brýlových čoček zvyšuje odolnost před poškrábáním. Doporučujeme zejména u plastových čoček pro prodloužení jejich životnosti.

Antireflex zvyšuje propustnost viditelného světla čočkou. To znamená, že odstraňuje odlesky na čočce, zvyšuje ostrost a kvalitu vidění i za šera, snižuje únavu a případné bolesti hlavy a očí.

Hydrofóbní úprava zabraňuje ulpívání nečistot na čočce, usnadňuje čištění a odpuzuje vodu.